Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

|

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy zařadilo sofistikované řešení ANeT-WebTime z produkce společnosti ANeT-Advanced Network Technology, která je od prosince 2022 součástí Asseco Solutions. Toto řešení je v podstatě docházkovým systémem, avšak svou funkcionalitou hranice běžných docházkových systémů významně překračuje.

Portál oslovil výrobce i prodejce IT s žádostí, aby zaslali své tipy na produkty, které jsou podle jejich názoru výjimečně zajímavé – ať už funkcionalitou, pojetím, nebo třeba finanční dostupností. Z množství tipů, které se v redakci sešly, pak odborníci vybírali ty opravdu pozoruhodné – ty, které mohou se vší zodpovědností nabídnout svým čtenářům. Tedy produkty, které inovativně řeší určitý problém, poskytují zajímavé inovativní funkce nebo jsou nabízeny s neobvykle dobrým poměrem ceny a výkonu.

Více o řešení ANeT-WebTime 

Jeho tvůrce produkt standardně označuje jako „docházkový systém“, ale tato hranice je již dávno překročena. Informační systém ANeT-WebTime v poslední verzi 14 totiž neposkytuje jen “očekávané” funkce docházkového systému, ale další rozsáhlé funkcionality, sahající od oblasti práce se zakázkami, přes oblast HR, až po oblast WorkForce managementu. Navíc je dostupný ve verzi on-premise i jako čistého cloudové řešení SaaS. Tedy sám klient volí nejenom rozsah funkcí, ale i model nasazení, který mu nejlépe vyhovuje.

„Pokud bychom chtěli vyjmenovat všechny výhody tohoto produktu, bylo by to skutečně na dlouho, proto zmíním jen ty nejvýznamnější,“ říká Karel Kallab, obchodní ředitel společnosti ANeT. „Velmi důležitou výhodou je zejména nepřeberné množství docházkových funkcí, včetně plné podpory aktuální legislativy od plánování, až po potvrzování pracovních listů. Dále pak maximální podpora paperless, jako například elektronické schvalování požadavků – typicky na dovolenou, elektronické seznamování s plánem, nebo elektronický podpis pracovního listu. Související mobilní aplikace SelfService pak slouží nejen pro podporu informovanosti koncového klienta, ale i pro zjednodušení a zpříjemnění práce managera. Pro větší firmy je výhodný nadstavbový produkt ANeT-PlanPlus, který umožňuje plánování lidských zdrojů s použitím umělé inteligence. Systém tak umí automaticky naplánovat lidi na požadovanou práci dle jejich kvalifikace a dle kapacitních potřeb firmy. Plánuje v souladu se zákoníkem práce a umožňuje volit různé plánovací strategie. 

Za zmínku stojí například také možnost práce s agenturami, sledování odpracované doby na zakázkách, workflow služebních cest, hlídání termínů a další. Navíc související hardware – docházkové terminály jsou též vyvinuty i vyrobeny v Česku, což v dnešní době není až tak samozřejmé,“ doplňuje Karel Kallab.

Řešení ANeT-WebTimeje produktem nejen pro zákazníky systémů HELIOS z produkce Asseco Solutions, do nichž  je plně integrován, ale i pro systémy jiné. 

ANeT-Advanced Network Technology

Společnost ANeT-Advanced Network Technology byla založena roku 1993 v Brně. Od počátku jsou pro její působení charakteristické špičkové technologie, komplexní výroba a specializovaný tým pracovníků na vysoké profesionální úrovni. Tyto předpoklady umožňují vytvářet hodnotné a kvalitní produkty. Komponenty vyráběné a dodávané společností ANeT jsou v souladu s protokolem o shodě a jsou certifikovány NBÚ na stupeň přísně tajné. Vlastní vývojové, výrobní i realizační kapacity umožňují garantovat vysokou kvalitu prováděných prací a poskytovat trvalý záruční i pozáruční servis na realizované projekty. Dynamický rozvoj firmy vedl v roce 2003 k zavedení systému jakosti podle ISO 9001:2001.

Rozdělení zákazníků podle odvětví – největší klienti jsou ze segmentů Obchodní řetězce a Automotive industry. Dále je pak zastoupeno mnoho dalších segmentů jako např. elektro a strojírenský průmysl, energetika, pivovary/lihovary, finančnictví, zdravotnictví, služby i státní správa. Patří k nim firmy zvučných jmen napříč segmenty, jako Bosch, Heineken, McDonald’s, TESCO, či instituce z oblasti zdravotnictví a veřejné správy. Společnost v roce 2023 oslavila 30 let od svého vzniku.

Bližší informace naleznete na www.anet.eu a www.helios.eu/anet 

Asseco Solutions 

Společnost Asseco Solutions, a.s. je největším producentem podnikových informačních systémů na českém a slovenském trhu a v roce 2020 oslavila 30 let od svého vzniku. Softwarová řešení z její produkce jsou distribuována i na dalších trzích v rámci střední Evropy. Společnost se zabývá nejen vývojem, ale také implementací a podporou specializovaných systémů pro organizace všech velikostí v nejrůznějších oblastech jejich působení. Produktové portfolio sahá od informačních systémů pro nejširší spektrum podniků, zabývajících se výrobou, obchodem či službami, přes produkty pro oblast veřejné správy, až po produkty pokrývající specializované potřeby firem, jako je například televizní produkce. Všechny produkty jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských řešení. Kromě základních modulů a funkcionalit poskytují též aplikace pro jednotlivé oblasti podnikání, tzv. „oborová řešení“. Asseco Solutions je nositelem certifikátu kvality ISO 9001:2015 a ISO/IEC 27001:2013 a je členem nadnárodní skupiny Asseco Group.  Obrat Asseco Solutions, a.s. za poslední fiskální rok 2022 činil 723 mil. Kč a pracovalo v ní 405 osob. 

Poslání společnosti Asseco Solutions 

Vnášíme dlouhodobě klid do firem a inspirujeme je k rozvoji. Společně s našimi partnery proměňujeme práci v zábavu skrze mraky aplikací po celé Evropě.

Bližší informace naleznete na www.AssecoSolutions.com a www.helios.eu

Skupina Asseco  

Skupina Asseco byla založena v roce 2004, dnes má zastoupení v 60 zemích světa a je šestou největší softwarovou společností v Evropě. Prostřednictvím akvizic, kterých již uskutečnila více než stovku, neustále roste. Asseco Group zaměstnává téměř 33 000 lidí a v roce 2022 dosáhla celosvětově obratu více než 3,7 miliardy EUR.

Asseco Group je přítomna všude, kde technologie a byznys ovlivňují každodenní život. Je federací společností, které operují po celém světě. 

Bližší informace naleznete na www.Asseco.com

(PR sdělení)