Tři patra elegance, pohodlí a kvality

|

TOP MUŽI MAGAZÍNU CEO

 „Pro klienty chceme být partnerem, který jim poskytne kompletní servis při realizaci interiéru,“ říká o svém nábytkovém království jménem HANÁK FORUM jeho CEO LUKÁŠ RYBNIKÁŘ. Největší interiérové studio v České republice vysta­vuje na ploše 6 000 m2 desítky kompletních interiérů celých bytů, jednotlivých místností i samostatných kusů nábytku či designových interiérových dveří.

  • HANÁK FORUM je největším interiérovým studiem v Česku. Jaký je jeho vztah ke společnosti HANÁK NÁBYTEK?

Naše mateřská společnost HANÁK NÁBYTEK je výrobním závodem, kde se odehrává veškerý vývoj našich kolekcí nábytku, probíhá technická příprava a následná výroba nábytku za využití nejmodernějších technologií s důrazem na nejvyšší kvalitu. Vznikají tak výrobky, které naplňují naše motto: Design a kvalita generacím.

  • Co zákazníci v HANÁK FORU mohou vidět?

Naše výstavní plocha činí 6 000 m2 a expozice je rozmístěna ve třech patrech. Zákazníci zde najdou interiéry kompletně vybavené nábytkem naší značky. Díky konceptu HANÁK INTERIOR CONCEPT jsme totiž schopni vyrábět nábytek do celého interiéru v jednotném materiálovém a barevném provedení.

V přízemí se nachází pět interiérů z kategorie Premium, tedy nábytek s oboustranným sedmivrstvým lakováním v kombinaci s přírodní dýhou skládanou do figury, kdy nádherně navazují léta a dýha je povrchově ošetřena NANO lakem. Dále se zde nachází sekce moderních a rustikálních kuchyní, jídelen, obývacích pokojů, sedacích souprav, ložnic, šatních skříní a šaten.

Ve třetím patře jsou vybaveny celé byty o dispozici od 1+kk po 4+kk podle developerských půdorysů. Zákazníci tak mohou procházet vybaveným bytem a získávat reálnou představu o různých možnostech uspořádání a propojení našeho nábytku v interiéru.

  • Aktuálně část expozice přestavujete. Co nového připravujete?

Na 600 m2 dokončujeme největší výstavu našich interiérových dveří, které díky své konstrukci, kvalitě a povrchové úpravě nemají na trhu konkurenci. Najdete zde nádherné lakované dveře v lesku i matu, dýhované dveře v NANO lacích, dveře v lakovaných a dýhovaných obkladech, různé provedení dekorativního drážkování a další speciální výrobky, jako jsou hotelové dveře, které často realizujeme do projektů v zahraničí, či dveře do developerských projektů. Díky našim dveřím jsme schopni interiéry klientů opravdu dokonale designově sjednotit.

  • Čím je nábytek od Hanáka výjimečný?

Jednoznačně kvalitou, úrovní provedení finálních povrchů, designem a zdravotní nezávadností. Přidanou hodnotou je rodinná tradice, která sahá do roku 1926, kdy se zakladatel Josef Hanák soustředil na výrobu vysoce kvalitního a řemeslně zpracovaného nábytku. Ten se dochoval na spoustě významných míst, například ve vile Tomáše Bati ve Zlíně.

Se stejnou myšlenkou, tedy dělat nejkvalitnější nábytek na trhu, na něj Hanákovi navázali po revoluci a postupně vybudovali nejmodernější výrobní závod, ve kterém je stále zachováno řemeslo a zároveň se zde vyrábí pomocí technologií, které nemají v Evropě konkurenci. Důraz na nejvyšší kvalitu vstupních materiálů, nejkvalitnější kování na trhu, kompletní olepení všech hran nábytku, oboustranné lakování včetně hran, dýhy ošetřené NANO lakem a spousta dalších jedinečných prvků vytváří dokonalý celek. Nábytek, který vyrábíme, není spotřební záležitostí, ale může dobře sloužit několika generacím.

Lukáš Rybnikář
  • Jaké služby zákazníkům v HANÁK FORU poskytujete?

Pro klienty chceme být partnerem, který jim poskytne kompletní servis při realizaci interiéru. Velkou výhodou je spolupráce vždy s jedním designérem na celém projektu. Každý z nich zná perfektně kompletní sortiment naší značky, ze kterého je schopen navrhnout celý interiér.

Zjistí preference a požadavky klienta, vybere a doporučí materiálové a barevné kombinace a zpracuje fotorealistickou vizualizaci plánovaného interiéru či jeho části. Po odsouhlasení klientem provede zaměření prostoru, zpracuje výkresovou dokumentaci, instalační plány pro stavbu, připraví smlouvu a zadá zakázku do výroby.

Klientům poskytujeme kontrolu stavební připravenosti před zahájením montáže, při níž je upozorníme na případné nedostatky, které musí stavba upravit. Následně proběhne montáž zakázky a její předání. Samozřejmostí je záruční a především pozáruční servis. Poskytujeme také servis týkající se doladění interiéru textiliemi, tapetami, koberci, osvětlením a podobně.

  • Jsou vašimi zákazníky také developeři?

Ano, samozřejmě, vždy jsme s developery spolupracovali a stále spolupracujeme při přípravě speciálních balíčků služeb a nábytku, které poskytují svým klientům jako bonus ke koupi nemovitosti. Dnes, kdy začíná převládat trend nájemního bydlení, se poptávka po našem nábytku ze strany developerů ještě zvýšila, jelikož do nájemních bytů požadují nábytek do celého interiéru, který vydrží mnoho let v zátěži a není nutné ho za pět let měnit za nový. Oceňují to, že jsme pro ně partnerem, který jim vyrobí a dodá celý interiér na klíč.

  • Jaká byla vaše cesta do čela HANÁK FORA?

Nastoupil jsem sem před šesti lety jako procesní manažer. Během prvního roku jsem pracoval na všech pozicích a optimalizoval veškeré procesy ve společnosti. Začínal jsem ve skladu, následovala recepce, ekonomické oddělení, oddělení prodeje a realizace.

Vyrůstal jsem v podnikatelské rodině, otec je architekt a soudní znalec v oblasti nemovitostí, maminka ekonom. Už při studiu vysoké školy jsem podnikal v oblasti MLM, vedl tým o 20 lidech a různě zkoušel aplikovat teorii do praxe. Díky těmto zkušenostem a postupnému začleňování se do HANÁK FORA ve mně rostla touha něco v rámci Hanáka dokázat. Podpora manželky a velká důvěra ze strany majitelů, doplněná výsledky mě postupně posunula na současnou pozici.

  • Jaký typ manažera jste – intuitivní, metodický? Jste leader?

Přirozeným a převažujícím stylem vedení je pro mě leadership. Jsem přesvědčený o tom, že pokud dokážu přenést na členy týmu mou vizi a všichni jí porozumí a vezmou za svou, vybuduji v každém z nich vnitřní motivaci odvádět dobrou a smysluplnou práci. Pokud máte vnitřní motivaci, tak do práce chodíte rád a pozitivně naladěn, nejste v nezdravém permanentním stresu, rozvíjíte svoji osobnost, a ještě vytváříte hodnoty, které vás naplňují.

  • Jak se pod vaším vedením HANÁK FORUM změnilo?

Věřím, že k lepšímu. (smích) Stabilizovali jsme a rozšířili tým, nastavili správně procesy, začali jsme prohlubovat firemní kulturu, vylepšili služby pro zákazníky, zaměřili jsme se na focení realizací našich designérů a pracujeme na budování vztahů s klienty. Musím říct, že aktuálně je v  HANÁK FORU skvělý tým profesionálů napříč odděleními, kteří se danému oboru věnují řadu let a mají chuť neustále rozšiřovat své znalosti a dovednosti. Nesmím vynechat naše šikovné realizační týmy, které zajišťují montáže kompletních interiérů a zhmotňují onu počáteční ideu. Čekají nás ovšem další výzvy, takže se nudit rozhodně nebudeme.

Lukáš RYBNIKÁŘ
CEO HANÁK FORUM, největšího interiérového studia v České republice. Vystudoval podnikovou ekonomiku a management na VŠE v Praze a následně marketing na UTB ve Zlíně. Přirozeným stylem vedení týmu je pro něj Leadership v kombinaci s přístupem Kaizen.

HANÁK FORUM
prezentuje produkci mateřské firmy, tradičního českého výrobce nábytku HANÁK NÁBYTEK. Na ploše 6 000 m2 je vysta­vena desítka kompletních interiérů obytných místností i samostatných kusů nábytku či designových interiérových dveří. HANÁK FORUM poskytuje klientům kompletní servis při dodávce nábytku, od poradenství přes projekt až po instalaci a komunikaci se stavebníky.

Napsat komentář