UBM představuje nový rezidenční projekt Astrid Garden v Holešovicích

|

Společnost UBM Development Czechia spustila prodej projektu Astrid Garden v ulici U Průhonu v Praze 7, v němž vznikne 138 bytů a dvě obchodní jednotky. Projekt je ve výstavbě a dokončení je plánováno na druhou polovinu roku 2024. O návrh se postaralo renomované a mnohokrát oceněné architektonické studio Bogle Architects.

Bytový dům o osmi sekcích se dvěma, čtyřmi a šesti nadzemními podlažími bude citlivě zasazen do stávající zástavby. Jedná se o novostavbu v místě bývalé továrny kosmetické značky Astrid s jednou rekonstruovanou budovou do ulice U Průhonu, jež bývala sídlem majitele této světoznámé značky.

Astrid Garden nabízí celkem 138 bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk a velikostech od 29,5 do 107 m², včetně dvou mezonetů s vlastním vchodem. Každá jednotka bude mít k dispozici vlastní sklep a parkovací stání. Chybět nebude kolárna s myčkou kol a dílna. Budoucí rezidenti se mohou těšit nejen na privátní zahrady, střešní terasy, ale také na klidný a na zeleň bohatý vnitroblok.

Projekt je realizován s ekologickou certifikací BREEAM. V souladu s názvem bude na střechách vysazena extenzivní zeleň, v úrovni parteru pak ta intenzivní. Pro zavlažování střechy bude k dispozici dešťová voda z akumulační nádrže. V sekcích bytového domu do ulice U Průhonu je v bytech navržena rekuperace pracující na systému zpětného získávání tepla z odváděného vzduchu a napomáhající snížení nákladů na vytápění. Výtahy v objektu jsou vybaveny rekuperací elektřiny. 

„Městská část Holešovice prochází v posledních letech dynamickou proměnou z původně industriální čtvrti na vyhledávanou rezidenční lokalitu. Jsme rádi, že k tomuto oživení přispívá také UBM. Věříme, že budoucím vlastníkům jednotek v bytovém domě Astrid Garden nabídneme příjemné bydlení. Promyšlené rozmístění nízkopodlažních částí objektů s pouhými 20 byty vytvoří v kombinaci se společnými prostory plnými zeleně komorní atmosféru,“ říká Josef Wiedermann, jednatel UBM Development Czechia.

Holešovice charakterizuje rychlý rozvoj, skvělá občanská vybavenost a dopravní dostupnost. Nachází se zde mimo jiné vysoký počet restaurací, kaváren a obchodů s potravinami, mateřské a základní školy, fitness studia, golfový areál a fotbalové hřiště, kulturní zážitky nabízejí například místní hudební kluby. K příjemným procházkám vybízí lesopark Stromovka, Letenské sady či nábřeží Vltavy.

Napsat komentář