Vše, co čekáte od dovolené, najdete v Řecku

|

Řecko, to jsou úžasné pláže, zářivě modré moře a exotické scenérie v dosahu tří hodin letu. Každý ostrov i oblast na pevnině má svůj nezaměnitelný ráz, ale všude se setkáte s pohodovou atmosférou, přátelskými lidmi a v neposlední řadě vynikající kuchyní.  Díky tomu je zemí, kam se klienti vrací nejčastěji.

Ideální rodinná dovolená

Vzhledem k doletové vzdálenosti a klimatickým podmínkám je Řecko skvělým místem pro rodinnou dovolenou.  Řekové děti milují a všude jsou vítány s úsměvem. Jen je potřeba vzít při plánování v úvahu jejich věk, potřeby a záliby. Důležité je zvolit hotely, které se na poskytování maximálního servisu pro rodiny přímo zaměřují. Na místě se pak nemusíte o nic starat a od první chvíle si v pohodě užívat čas se svými dětmi.

Seznamte se s informacemi o nejlepších řeckých plážových resortech, které nepochybně ocení celá rodina.

Resorty pod značkou Grecotel uvedla na český trh již v roce 2003 jako první cestovní kancelář Greece Tours. Brzy se zařadily mezi nejoblíbenější hotely, kam se klienti vrací opakovaně.

GRECOTELY – SÁZKA NA KVALITU

Resorty řetězce Grecotel patří k osvědčeným řeckým hotelům v kategorii 4* a 5*, které si oblíbili klienti z celé Evropy. Především díky spolehlivým službám, ubytování v typech pokojů podle potřeb jednotlivých rodin, úrovni gastronomie a nabídce zajímavých aktivit včetně aquaparků. Nachází se na atraktivních místech u nádherných pláží po celém Řecku na ostrovech i pevnině.

Špičková úroveň stravování

Grecotely tradičně věnují velkou pozornost kvalitě stravování a v maximální míře využívají zeleninu, ovoce, olivový olej a další suroviny z místních biofarem. Výhodou je, že tu lze bez problémů domluvit i dietní stravu včetně bezlepkové. Často mají klienti na výběr různé možností, například u hotelů s polopenzí lze dokoupit ComfortPack a mít stravování včetně nápojů po celý den. Jiné resorty mají  v ceně all inclusive program LUX.ME, který zahrnuje stravování à la carte, výběr  restaurace pro snídaně, obědy a večeře i nepřetržitě otevřený bar  s nabídkou teplého i studeného občerstvení včetně nápojů. Pro děti od 3 do 12 let poskytují některé Grecotely v Tasty Corner zdarma čerstvé ovoce, jogurty, sušenky, zmrzlinu, mléko, čaj, vodu a džusy. Obědy zahrnují polévky, zeleninu, těstoviny, ryby, pizzu, domácí burgery, saláty a další dětská jídla včetně nápojů a dietní stravy.

Děti na prvním místě

Malí hosté si mohou se svými vrstevníky téměř po celý den hrát různé hry, sportovat, učit se potápět nebo třeba vařit. Programy Grecoland Kids jsou sestavené tak, aby co nejvíce vyhovovaly věkovým kategoriím. Děti od 4 do 6 let se mohou zdokonalit třeba v kreslení či plavání v GrecoKids. Pro ty starší do 12 let připravuje GrecoJuniors zajímavé aktivity a soutěže. Ani teenageři do 17 let se nemusí na dovolené s rodiči nudit. Během července a srpna se mohou věnovat výuce moderních tanců, soutěžit nebo zahrát vodní pólo, fotbal a basketbal. Pro pohodlný pobyt s těmi nejmenšími nabízí všechno potřebné GrecoBaby  – dětské postýlky a židličky, ohřívače láhví, sterilizátory, monitory, přebalovací podložky, chodítka, stupátka, nočníky, WC redukce a kočárky. Stačí sdělit své požadavky předem.

Relaxace a zábava

Součástí většiny hotelů řetězce Grecotel jsou výborně vybavená wellness centra, kde si můžete dopřát saunu, masáže, kosmetické procedury nebo pedikúru i speciální kúry jako je thalassotherapie nebo indická ayurveda.  Denní aktivity zahrnují ranní gymnastiku, aerobik, tenisové turnaje, volejbal a řadu dalších možností. Nabízí se i kurzy vaření, malování na hedvábí nebo výuka řeckých tanců. Nechybí ani večerní zábava, často s živou hudbou a tancem. Bez nadsázky lze konstatovat, že v Grecotelech se zabaví nejen děti, ale i rodiče nebo prarodiče.

Sani resort každoročně získává ocenění za vynikající pohostinnost, vysokou kvalitu stravování a prvotřídní servis jak od svých hostů, tak od odborné veřejnosti. Letos již po páté obdržel cenu World’s Leading Family & Beach Resort.

PRÁZDNINOVÝ RESORT SANI

Sani je mimořádná prázdninová destinace na Chalkidiki v širokém písečném zálivu s křišťálově čistou vodou.  Díky unikátní poloze, vynikající pohostinnosti a prvotřídnímu servisu patří dlouhodobě k nejoblíbenějším rodinným resortům ve Středomoří. Původně ho tvořily jen tři hotely, aktuálně je jich již pět –  Sani Beach, Porto Sani, Sani Club, Sani Dunes a Asterias Suites. Všechny poskytují pohodlné rodinné pokoje a suity, vybavené i pro pobyt s nejmenšími dětmi.  Kromě postýlek, chůviček, a nočníků jsou tu dokonce k zapůjčení i vodní hračky u bazénů. Velká pozornost je v resortu věnována gastronomii. Svědčí o tom i tradiční Sani Gourmet festivaly, kterých se účastní prestižní šéfkuchaři ověnčení michelinskými hvězdami. Resort provozuje na 26 restaurací a jeho hosté tak mají v rámci dine around programu možnost ochutnat menu různých hotelů.

Sportovní aktivity i zábava

Mezi hlavní přednosti resortu Sani patří nepřeberné množství sportovních aktivit i zábavy. Široký záliv má samozřejmě především ideální podmínky pro vodní sporty  – lyžování, katamarán, windsurfing,  parasailing a plachtění. Nechybí ani certifikované potápěčské centrum pro všechny věkové kategorie. Ale nabízí se i spousta dalších aktivit jako včelaření nebo pozorování ptáků. Celá rodina si může vypůjčit horská kola a využít přírodní terén v okolí pro dobrodružství na kolech, zahrát badminton, stolní tenis nebo šipky. Anebo si spolu můžete vyzkoušet volejbal, protáhnout se ve fitku, zacvičit aerobik či vyzkoušet lukostřelbu. Příznivce bílého sportu jistě potěší Tenisová akademie antukového krále Rafaela Nadala a malí fotbalisté se mohou zdokonalit v Chelsea Football FCF Academy. Nesporně lákavá je také možnost vyzkoušet lanový park u pláže Bousolas, vystavěný s využitím nejnovějších technologií.

Hotely prestižní sítě IKOS patří mezi nejvýše hodnocené resorty v kategorii rodinné dovolené a gastronomických služeb. A to nejen v rámci Středomoří, ale i v celosvětovém měřítku.

IKOS – NEFORMÁLNÍ LUXUS A ULTRA ALL INCLUSIVE

Skvělou rodinnou dovolenou si můžete dopřát i v hotelech prestižní sítě Ikos. Jsou situovány v nádherných přírodních lokalitách a vždy s přímým přístupem na upravené pláže. Nachází se na atraktivních řeckých ostrovech Kos a Korfu, ale také na Chalkidiki, španělském  Costa Del Sol a na Mallorce. Exkluzivní  Ikosy mají elegantní nadčasové vybavení, velkorysé veřejné prostory a pečlivě upravené zahrady.

Prvotřídní úroveň ultra all inclusive

Ikosy jsou známé tím, že prémiové stravování formou ultra all inclusive nabízí i v à la carte restauracích, kde menu sestavují michelinští kuchaři.  Součástí poskytovaných služeb jsou kvalitní vína a koktejly, denně doplňovaný minibar a 24hodinová pokojová služba. V rámci ultra all inclusive  mohou klienti využívat zpravidla nejméně čtyři à la carte restaurace – řeckou, italskou, francouzskou a asijskou. Kromě toho je pro snídaně, obědy a večeře vždy také možnost stravování ve středomořské restauraci s bohatým bufetem.

Výlet elektromobilem v ceně
K rezervacím do vybraných restaurací lze využít hotelovou aplikaci nebo požádat concierge. Personalizované hotelové služby poskytují veškerou asistenci a pomoc se zajišťováním různých aktivit. Například v souvislosti s bezplatným jednodenním pronájmem vozu Tesla Model 3  nebo s rezervací večeře mimo resort –  Dine Out, včetně shuttle transferu. Je to skvělá možnost jak si s rodinou vychutnat jízdu Teslou a speciality místní kuchyně.

Spousta zábavy pro děti i dospělé

I ti nejobětavější rodiče jistě uvítají chvilku pro sebe. Spolehněte se na profesionální služby jeslí Heroes, které se o ty nejmenší postarají. Pro starší ratolesti od 4 do 17 let připravuje kvalifikovaný personál dětských klubů zajímavé programy přiměřené věku. Zahrnují různé soutěže, pikniky, dobrodružné výpravy s objevováním přírody, minidiskotéky, lekce paddle boardu a dalších kreativních dovedností. Resorty Ikos nabízejí skutečně širokou škálu aktivit a animačních programů. V ceně pobytu jsou například lekce pilates, fitnesscentrum, TRX trénink a mnoho dalších sportovních možností včetně tenisových klubů, center vodních sportů, cyklistiky, zumby nebo mini fotbalu.  Za poplatek lze využít fotbalovou, windsurfingovou nebo tenisovou akademii, lekce potápění nebo pronájem privátní lodě.

Ještě více pohodlí s Deluxe Collection

V rámci kategorie Deluxe Collection si můžete v resortech Ikos zajistit ubytování s privátními bazény, výhodnější polohou a službami navíc. Zahrnují expresní check in a check out, službu balení a vybalování, lázeňské procedury, večeři na pláži, výběr nabídky polštářů atd.

Ačkoli jsou hotely Ikos prezentovány jako rodinné, velmi dbají na to, aby si tu svou dovolenou v klidu užili i klienti bez dětí.  Pro klid a relaxaci jsou tu vyhrazené zóny pouze pro dospělé osoby na pláži, u hlavního bazénu, v restauraci i welness centrech.

NAPLÁNUJTE SI DOVOLENOU PLNOU ZÁŽITKŮ

Vyberte si místo pobytu podle svých představ a požadavků. Neváhejte se nás na cokoli zeptat, rádi vám se vším poradíme, abyste si užili báječnou rodinnou dovolenou, na kterou budete rádi vzpomínat.