Vyšlo nové číslo CEO věnované TOP CEO Ženám Česka a energetice

|

Editorial šéfredaktora Jana Januše – Nové číslo magazínu CEO je věnované TOP CEO Ženám Česka, které jsme vyhlásili 5. září v Národním muzeu. Redakce magazínu CEO sestavila seznam 50 žen, vrcholových manažerek a podnikatelek, které nás inspirují a jejichž příběhy chceme přiblížit našim čtenářům. Z nich jsme vybrali výherkyně jednotlivých kategorií a také absolutní vítězku Radku Prokopovou, spolumajitelku a šéfku skupiny Alca. 

Na následujících stranách dáváme nahlédnout, jak tyto úspěšné ženy přemýšlejí. Přehled následujících 50 jmen je rovněž příspěvkem do diskusí o diverzitě. Ženy najdeme v top managementu i na místech, kde by je možná zastánci starého vidění světa ani nečekali. Na druhou stranu to, že nás tam zaujmou, patrně znamená, že při nastavování rovných příležitostí ještě nemáme hotovo. 

Zaměřili jsme se ale rovněž na to, co nás v nejbližších měsících a letech čeká v energetice. Je krize skutečně zažehnána? A jak by se měl top management v energetickém plánování dál chovat? To pro nás zanalyzovalo několik expertů na tuto oblast, na sérii textů jsme spolupracovali s poradenskými skupinami Deloitte a KPMG, stejně jako s odborníky na energetické právo z kanceláří PRK Partners a Dentons. Přečíst si můžete i velmi zajímavý pohled zevnitř, totiž v našem partnerském rozhovoru s šéfkou E.ON.

Shromáždili jsme pro vás ale také několik dalších inspirativních příběhů: světově proslulá zpěvačka Chandrika Tandom sice vydělala obrovský balík v konzultační firmě McKinsey, kterou i z pozice první ženské partnerky spoluřídila, opravdové naplnění jí ale přinesly patrně až vyprodané koncerty a nominace na Grammy. Veronika Benáčková zase dohlíží na aktivity Allwynu Karla Komárka a společně je čeká velké „dobrodružství“, když od začátku příštího roku spustí pod svou značkou národní loterii ve Velké Británii. A Gordana Glass nám díky své práci ukazuje nejen nepřeberné bohatství přírody.