Zemřel šéf ČPP Jaroslav Besperát

|

Ve věku 51 let zemřel generální ředitel a předseda představenstva České podnikatelské pojišťovny Jaroslav Besperát. Stalo se tak v noci na úterý, náhle, bez jakýchkoliv předchozích komplikací. Ještě minulý týden Jaroslav Besperát převzal cenu TOP MUŽI MAGAZÍNU CEO za první místo v kategorii Finance.

V pojišťovnictví působil 25 let a svými odbornými znalostmi, obchodním talentem a vyjednávacími schopnostmi patřil k největším odborníkům v oboru. Byl dvojnásobným držitelem titulu Pojišťovák roku a také Manažerem roku v odvětví Bankovnictví, pojišťovnictví a poradenství. Byl i členem prezidia České asociace pojišťoven. ní pojišťovny v ČR.

V čele ČPP stál Jaroslav Besperát výjimečných 12 let. Ve vedení ČPP prosadil řadu změn, díky nimž se postupně stala třetím největším poskytovatelem povinného ručení na českém trhu s předpisem pojistného 12 miliard korun.

„Ztratili jsme nejen odborníka, který žil pojištěním a velmi mu rozuměl, velkého sportovce, ale především skvělého člověka a přítele, který byl vždy pozitivně naladěný, milý, vstřícný a velmi obětavý,“ píše představenstvo ČPP.

Jaroslav Besperát při přebírání ceny magazínu CEO

Minulý týden převzal Jaroslav Besperát ocenění v anketě TOP MUŽI MAGAZÍNU CEO v kategorii Finance. „Při svém proslovu při převzetí ceny byl plný energie, bavil všechny hosty v sále a byl plný plánů do budoucna. Vyslovil například svou vizi, podle níž se ČPP měla posunout do první trojky pojišťoven v ČR,“ uvedl šéfredaktor pořádajícího magazínu CEO Marek Brodský.

„Všichni členové prezidia i celá naše asociace jsou hluboce zasaženi touto smutnou zprávou a nenahraditelnou ztrátou. Pojistný trh přisel o významnou osobnost, zkušeného odborníka, mimořádného obchodníka, nepřehlédnutelného lídra, ale také srdečného kamaráda a kolegu,“ uvedl v kondolenci výkonný ředitel České asociace pojišťoven Jan Matoušek.

Napsat komentář