« Zpět
 

Rodinným firmám by prospěl jednodušší exit zakladatelů a daňová zvýhodnění

V České republice se aktuálně připravuje zákon o rodinném podnikání, který by měl umožnit jednodušší a smysluplně „zaplacený“ exit jejich zakladatelů, zaznělo na debatě CEO Roundtable, jíž uspořádal právě na téma Rodinné firmy magazín CEO ve spolupráci s Lawyers & Business.

 

Rodinné firmy v problémech?

Pokud se ekonomická situace nezlepší, 15 % tuzemských rodinných firem do dvou let nepřežije, z toho 5 % svůj konec předpovídá do jednoho roku. Vyplývá to z průzkumu Centra pro rodinné firmy na Vysoké škole ekonomické v Praze.

 

Zahraniční firmy mají v marketingu náskok

Marketing je stále ještě oblast, ve které se v případě potřeby ušetřit, škrtá jako první. Postupem času se však většinou ukáže, že to nebyl dobrý krok, říká Kateřina Jiříková, spoluzakladatelka marketingové agentury Nanosekunda.

 

Budoucnost zeleného vodíku je v dopravě či výrobě elektřiny

Ačkoliv Evropská unie v souvislosti s obnovitelným vodíkem deklaruje do roku 2030 ambiciózní cíle, v Česku je jeho využívání a produkce spíše na začátku. Důvodem je nastavení podmínek pro obnovitelné zdroje energií či investiční náročnost do technologií.

 

Logistické a průmyslové nemovitosti v regionu CEE lákají investory

Silná poptávka po komerčních nemovitostech v sektoru průmyslu a logistiky byla v regionu CEE-12 tažena především segmenty 3PL, maloobchodu a distribuce.

 

Inzerce.

 

IT bezpečnost ve firmách v létě podléhá více rizikům

Prázdniny a doba dovolených vnášejí do provozu firem jiný rytmus. Zaměstnanci se střídají na dovolených, přijímají se brigádníci na výpomoc, zapomenuté úkoly se často řeší nezabezpečenými komunikačními kanály z dovolených.

 

Umělá inteligence je již součástí běžného života

Nahlédněme společně do oblastí, ve kterých jsou aplikace založené na umělé inteligenci už nyní součástí našich životů!

 

Inzerce.

 

Viktor Mečiar a TULIP: Cesta lokálního cloudu na globální trh

Viktor Mečiar stojí v čele IT společnosti TULIP Solutions. Z kanceláří v Praze, Bratislavě a Košicích poskytují cloudovou platformu na evidenci docházky a další HR procesy pro firmy v téměř 40 zemích světa. Zeptali jsme se ho, jak z malých zemí poskytovat podporu globálním klientům, jak uspěli bez otevření se investorům a jak nezaspat na dynamickém IT trhu.

 

Digitalizací personální agendy k vyšším úsporám

Technologický pokrok a digitalizace v kombinaci s proměnami trhu práce a trendy v podobě „práce odkudkoliv“ v posledních letech vedly k masivnímu rozvoji chytrých podnikových aplikací a programů. Někteří se na digitalizaci stále dívají jako na nutné zlo a přizpůsobují se jen tam, kde vyloženě musí. Jiní vnímají využití nejmodernějších technologií jako jedinečnou příležitost k růstu efektivity a konkurenceschopnosti svého podnikání a vítají jejich implementaci všude, kde je to možné. Jednou z oblastí s vysokým potenciálem pro růst efektivity je HR.

 

Inzerce.

 
 
 

A11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Marek Brodský, marek.brodsky@a11.cz

Inzerce:
Veronika Kozáková, veronika.kozakova@a11.cz

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>