« Zpět
 

Vyšlo nové CEO: O CSR, Lichtenštejnech, Knihobotu, PRAKABu i archeologii

Editorial Jana Januše – V závěru roku 2023 jsme se zaměřili na několik inspirativních projektů v oblasti CSR, které vám na následujících stranách blíže představíme, zejména prostřednictvím rozhovorů s jejich tvůrci.

 

KKIG přivádí energeticky udržitelné rozsáhlé logistické projekty

Skupina KKIG Holding je osvědčenou developerskou skupinou, která se svými více jak třicetiletými zkušenostmi, zajišťuje stabilitu, vysokou úroveň a efektivní strategii. Jedná se o rodinnou skupinu, za jejíž stabilitou stojí již druhá generace vedení, v jejímž čele je generální ředitel Filip Koch, který poskytuje vedení skupiny pevný základ pro její růst a úspěch více jak deset let. Se stále rostoucími nároky investorů, dodavatelů a dalších osob v oblasti společenské odpovědnosti a ekologické udržitelnosti zavedla skupina v roce 2022 vlastní ESG Strategii.

 

Inzerce.

 

Česká centra vede Jitka Pánek Jurková

Generální ředitelkou Českých center se na začátku prosince stala Jitka Pánek Jurková. Do vedení sítě českých kulturních institutů v zahraničí přišla po šesti letech řízení jednoho z nich, Českého centra v Bruselu.

 

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy zařadilo sofistikované řešení ANeT-WebTime z produkce společnosti ANeT-Advanced Network Technology, která je od prosince 2022 součástí Asseco Solutions. Toto řešení je v podstatě docházkovým systémem, avšak svou funkcionalitou hranice běžných docházkových systémů významně překračuje.

 

LB FORUM: Lichtenštejnové nabízejí Česku výhodný smír

Spory o dřívější lichtenštejnský majetek na území České republiky se táhnou už léta. Na konci letošního roku ale přišla Nadace knížete z Lichtenštejna s historickou nabídkou na smír. Jak v diskusi Lawyers & Business: FORUM vysvětlil její mluvčí Michal Růžička, ne proto, že by se bála prohry. Ale vzhledem k tomu, že se chce o majetek vhodně postarat a zušlechťovat ho. Tak jak knížecí rodině káže její rodové poslání.

 

Dog in Dock: nový klub pro vinaře a spolupráce s britským umělcem

V mladém vinařství Dog in Dock z Veselí nad Moravou na Baťově kanále dělají rádi věci jinak. Hravě, s nápadem a určitou (snesitelnou) lehkostí bytí. Využívají netradiční styly výroby, hrají si s harmonií chutí a každému hroznu dopřávají co nejšetrnější zacházení. K celkovému požitku z vína, který má být veselý od počátku až do konce, se spojili s britským umělcem Ashley Percivalem, jehož hravé animace se objevily na produktech značek Gucci, Beis nebo ikonické Patagonii. Vinařství chystá navíc v prosinci nový Dog in Dock Wine Club.

 

Zelenější, flexibilnější a digitalizované: jak vypadají kanceláře budoucnosti?

Nastupující generace Z, onemocnění covid-19 i nízká nezaměstnanost. To vše jsou důvody, kvůli kterým zaměstnavatelé přehodnotili tradiční vnímání práce v kanceláři. Lidé si v posledních letech zvykli pracovat z domova. Firmy se ale snaží své zaměstnance opět přimět chodit do kanceláří, a tak nejčastěji fungují v rámci tzv. hybridního modelu. Tomu se přizpůsobují i nové trendy v oblasti pracovního prostoru. Jak na tento fakt reagují výrobci a dodavatelé kancelářského nábytku?

 

Inzerce.

 

Češi & investování: snadno naletí influencerům, přesto mají šanci vydělat

Vojtěch Fiala, Petr Zapletal, Jan Čikovský a Pavel Jíša již šest let úspěšně řídí Českomoravský fond SICAV, a.s., který sami založili. Fond prokázal mimořádnou odolnost jak v době pandemie, tak po vypuknutí války na Ukrajině. Dnes v něm investoři zhodnocují majetek za více než 600 milionů korun a fondový kapitál dál dynamicky roste. Zakladatelů fondu jsme se v anketě zeptali na to, koho lze podle nich v České republice považovat za bohatého, za co rádi utrácejí peníze nebo jaké nejlepší a nejhorší investiční rozhodnutí udělali. Přečtěte si anketu se zakladateli 600milionového fondu.

 

Setkání ikon: Kia předala Rafaelu Nadalovi nové EV9

Ikona tenisového světa Rafael Nadal potvrdil své odhodlání podporovat udržitelnou elektrifikovanou mobilitu, když během akce #TheIcon v madridském centru IFEMA slavnostně převzal klíčky od EV9, vlajkového modelu značky Kia, který je zároveň prvním elektrickým SUV se třemi řadami sedadel.

 

Inzerce.

 
 
 

A11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Marek Brodský, marek.brodsky@a11.cz

Inzerce:
Veronika Kozáková, veronika.kozakova@a11.cz

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>