VIDEO: Podnikat s odpovědností. TOP Ženy magazínu CEO převzaly ocenění

|

Cílem podnikání není jen vytváření zisku; firmy a podnikatelé mají také odpovědnost ke svému okolí i celé společnosti. Tak zněla hlavní myšlenka slavnostního vyhlášení prvního ročníku ankety TOP Ženy magazínu CEO. Shodly se na ní vítězné manažerky, které své ocenění převzaly během ceremoniálu v kupoli Národního muzea v Praze. Absolutní vítězkou pro letošní rok se stala Ivana Tykač, ředitelka a zakladatelka obecně prospěšné společnosti Women for Women.

V rámci ankety redakce časopisu CEO a dalších odborných a prémiových titulů Mediální skupiny A11 vybraly 77 výjimečných žen – podnikatelek a manažerek, které výrazným způsobem ovlivňují rozvoj svých firem a společností, jejich firemní kulturu i hospodářské výsledky. V sedmi oborech pak byly do užší nominace vybrány vždy tři manažerky, z nichž redakce zmíněných časopisů určily vítězku.

Reportáž ze slavnostního vyhlášení ankety TOP Ženy magazínu CEO.

Vítězkou v kategorii „Finance“ se stala Jana Hanušová, ředitelka společnosti ESSOX. V kategorii „Inovace a IT“ si cenu převzala Hana Součková, generální ředitelka SAP Česká republika. První místo v kategorii „Právo“ obsadila Vladimíra Glatzová, Managing Partner advokátní kanceláře Glatzová & Co. Za oblast „Průmysl a výroba“ si ocenění odnesla Kateřina Jezerská, ředitelka a jednatelka společnosti Fénix Trading.

V kategorii „Reality a development“ patří prvenství Gabriele Haskové, CEO realitní společnosti Real-Treuhand Reality. Ocenění v kategorii „Služby a obchod“ převzala Ivana Šachová, majitelka společnosti Silex SCANquilt. Vítězkou kategorie „Zdraví a krása“ se stala Edita Szabóová, generální ředitelka české a slovenské pobočky kosmetické značky Mary Kay.

Všechny oceněné se ve svých příspěvcích shodly na tom, že podnikatelé musí působit také jako zdroj inspirace a podpory pro rozvoj celé společnosti. Řada z nich se pak jmenovala i Tomáše Baťu jako vzor, který si odpovědnost vůči společnosti uvědomoval a byl v této oblasti velmi aktivní. Jako jeden z prvních pro své zaměstnance a jejich rodiny zavedl systém vzdělávání, pracovního růstu, možnosti bydlení, spoření a podobně.

Jana Hanušová například zdůraznila klíčovou roli vzdělání, které se za poslední roky příliš neposunulo. „Musíme pomáhat vzdělání, to je v tuto chvíli alfa a omega,“ uvedla manažerka, která se podílí například na vzdělávacím programu o finanční gramotnosti pro základní školy.

„Je důležité ukazovat příklady a motivovat, aby žen ve vedení bylo stále více,“ ocenila zase Jana Součková, ředitelka SAP ČR, organizaci ankety TOP Ženy magazínu CEO. Generální manažerka firmy Mary Kay Edita Szabóová připomněla koncept její firmy, který umožňuje ženám stát se ekonomicky soběstačnými a celkově sebevědomými. Jeho autorkou je zakladatelka firmy Mary Kay Ash. „Pro mne je absolutní inspirací, především její heslo: Neprodáváme jen kosmetiku, my měníme životy žen. Nejde jen o zisk z prodeje, ale naučit ženy podnikat, naučit ženy rozumět byznysu, podnikání. Díky tomu jsou pak schopny změnit svůj život, být úspěšné, dosáhnout toho, co by si možná před tím ani nedokázaly představit,“ uvedla vítězka kategorie Zdraví a Krása Edita Szabóová.

Sociální aspekt podnikání zdůraznila i absolutní vítězka ankety, realitní podnikatelka Ivana Tykač, která zároveň vede obecně prospěšnou společnosti Women for Women. „Od začátku války na Ukrajině se podílíme na ubytovávání ukrajinských uprchlíků a jejich začleňování do společnosti. Ještě dnes, půl roku poté, ubytováváme skoro dvě stovky uprchlíků,“ uvedla ředitelka nadace, jejímž nejznámějším projektem je úhrada desetitisíců školních obědů dětem ze znevýhodněných rodin.

Partnerem večera v Národním muzeu byla společnost Canneff, první CBD kosmetika na světě, u které se podařilo dosáhnout významných efektů díky unikátní kombinaci nejmodernějších vědeckých poznatků. Autorem ceny pro oceněné manažerky byl designér Jakub Pollág, držitel ocenění Czech Grand Design. Cenu vyrobila firma zeitgeist.limited, kterou Jakub Pollág  založil v roku 2020 ze specializací na design a výrobu prémiových malosériových výrobků.

Časopis s kompletním seznamem vybraných 77 manažerek a nominovaných v jednotlivých kategoriích je k dostání na této stránce.

Napsat komentář